Samsung Tizen seyirTURK Hakkında (Sorun)

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2355 kez

Samsung Tizen seyirTURK Hakkında (Sorun)

Mesaj gönderen tengildet »

Merhaba,
Bildiğiniz gibi bir süre önce Samsung Tizen için seyirTURK widget yazmaya başlamıştık, epeyde bir yol katettik.
Belli bir noktadan sonra widget in gerçek tv de nasıl göründüğü ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istedik ve gördük ki Samsung Tizen televizyonlarında USB den widget yüklemeyi kaldırmış,
Forumda Mod arkadaşlara danıştık bir bilgisi olan varmı diye, Serkan dostumuz TV lerin DNS adreslerinin değiştirilerek başka uygulamalar yolu ile açıldığını ve bunu Rusların başardığını iletti, sağolsun aracı oldu ve bunu yapan ruslarla iletişime geçtik ancak bir yere kadar yardımcı oldular yada olabildiler
ancak bizim widget i bu yolla çalıştırmayı başaramadık şu ana kadar,
Başkada bir yol olmadığını araştırmalarımızda gördük.
Kıssadan hisse biz widget i bitirsek bile ( pc için samsung emulatorde çalıştırıyoruz) sizler TV nize yükleyemeyeceksiniz.
Sonuç olarak bizim emeklerimiz boşa gitmiş olacak, şu ana kadar widgetin %60 ı bitti ama elimizde kalma aşamasında.
Sizden isteğim Televizyona yüklemenin bir yolunu bilen varsa bize ulaşırsa seviniriz.
Teşekkürler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
deşarjGuCLuSerkaniceTuran_Turkaznezih62trismailglr
Değerlendirme: 9.09%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
Turan_Turkaz
4
Teşekkür etti: 2132 kez

Re: Samsung Tizen seyirTURK Hakkında (Sorun)

Mesaj gönderen Turan_Turkaz »

tengildet yazdı:Merhaba,
Bildiğiniz gibi bir süre önce Samsung Tizen için seyirTURK widget yazmaya başlamıştık, epeyde bir yol katettik.
Belli bir noktadan sonra widget in gerçek tv de nasıl göründüğü ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istedik ve gördük ki Samsung Tizen televizyonlarında USB den widget yüklemeyi kaldırmış,
Forumda Mod arkadaşlara danıştık bir bilgisi olan varmı diye, Serkan dostumuz TV lerin DNS adreslerinin değiştirilerek başka uygulamalar yolu ile açıldığını ve bunu Rusların başardığını iletti, sağolsun aracı oldu ve bunu yapan ruslarla iletişime geçtik ancak bir yere kadar yardımcı oldular yada olabildiler
ancak bizim widget i bu yolla çalıştırmayı başaramadık şu ana kadar,
Başkada bir yol olmadığını araştırmalarımızda gördük.
Kıssadan hisse biz widget i bitirsek bile ( pc için samsung emulatorde çalıştırıyoruz) sizler TV nize yükleyemeyeceksiniz.
Sonuç olarak bizim emeklerimiz boşa gitmiş olacak, şu ana kadar widgetin %60 ı bitti ama elimizde kalma aşamasında.
Sizden isteğim Televizyona yüklemenin bir yolunu bilen varsa bize ulaşırsa seviniriz.
Teşekkürler.
Usta SIPTV vardı tizen için samsung store'dan kurmuştum. Dün bir arkadaş için kurayım derken appstore'da bulamadım hemen sayfaya göz attım. https://siptv.eu/howto/sammy/ bu adreste adamlar usb üzerinden tizen ve diğer sistemler için kurulumu anlatmışlar. Ben arkadaşın televizyonuna bu yolla kurdum. USB çıkardık app orda duruyor ve çalışıyor. Ben de hayrett ettim ama. Belki önceden lisansları olduğu için olmuş olabilir mi? Fazla bilgim yok maalesef Resim Bir nebze yardımcı olmak adına yazdım. Hatamız olduysa kusura bakmayın. Resim

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Resim

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Çok teşekkürler, ancak bu widget daha önce storeda olduğu için usb bellekten kurulum dosyası (.tmg) var o widgetın. Samsung normal widgettan usb belleğe atılan şekle (yani wgt den tmg ye çeviren) getiren programı da kaldırdığından artık oda olmuyor malesef. smartiptv ve ssiptv daha önceden yapmışlar hala kullanıyorlar, veya bildikleri bir şey varsa da paylaşmıyorlar, en azından internette bir şey yok.
deşarjTuran_Turkaz
Değerlendirme: 3.03%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
Turan_Turkaz
4
Teşekkür etti: 2132 kez

Mesaj gönderen Turan_Turkaz »

Aslında ben Android TV Box üzerinden kullanıyorum ve de çok memnunum. Ama Samsungu olan arkadaşlar için de bir güzellik olmuş olurdu. Her harikulade emeğinize, ellerinize, kalbinize sağlık.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Turan_Turkaz mesajı için:
tengildetdeşarj
Resim

akk67
4
Teşekkür etti: 9 kez

Mesaj gönderen akk67 »

Merhaba,

usbwebserver zipten cikarip root klasör icine widget isminde yeni klasör acip widgetti zipli halde eklenmesi gerek,
widgetlist.xml ise root klasör icinde olmali, xml icin örnek:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok">
<list>
<widget id="namewidget">
<title>namewidget</title>
<compression size="111111" type="zip"/>
<description>xxx</description>
<download>http://serverip/Widget/namewidget.zip</download>
</widget>
</list>
</rsp>
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti akk67 mesajı için:
SerkanicedeşarjTuran_Turkazweb_2020
Değerlendirme: 6.06%

nezih62tr
4
Teşekkür etti: 13 kez

Mesaj gönderen nezih62tr »

Merhaba,
Bende Samsung 55NU8000 serisi (Tizen) tv var. Ben son güncellemeyi kullanıyorum ve App store'da hala siptv var ve normal çalışıyor.İsterseniz SeyirTURK Tizen yazılımı hazır veya test edilebilir haldeyse benin tv de deneyebilirim. Eğer bir yardımım dokunursa çok sevinirim. Saygılar.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti nezih62tr mesajı için:
deşarjTuran_Turkaz

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Arkadaşlar maalesef bir çözüm üretemedik, bu yüzden tvler için seyirTURK girişimimiz askıya alındı. Bir çözüm yolu bulursak canlandırırız. Hepinize umut verdik, bizden kaynaklanmayan sorun için kusura bakmayın.
deşarjnezih62trTuran_Turkaz
Değerlendirme: 4.55%

virusnoir
4
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen virusnoir »

selam yeni nesil samsung tizen wgt yuklemesini iyi biliyorum su an bende yuklu olan ssiptv Dstore ott-play daha fazlasi bu uygulumalar samsungsmart apps yok bunlar hepisini tizen studio diye bir program var onla yukliye bilirsin bilmeyenler icin yardimci olurum bu yazdiklarim eski modeleri gecerli degil .Saygilar
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti virusnoir mesajı için:
deşarjtengildetnezih62trTuran_Turkaz
Değerlendirme: 6.06%

memolican1
4
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen memolican1 »

Selam Lg tv için varmi acaba

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

memolican1 yazdı:
Cmt May 02, 2020 9:12 am
Selam Lg tv için varmi acaba
şu an için yok.
Turan_Turkaz
Değerlendirme: 1.52%