Kullanıcı EL Kitabı

seyirTURK Android Uygulamasının kullanımı hakkında detaylı bilgiyi bu sayfamızda bulabilirsiniz. Sorularınız olursa forumumuzdan yada [email protected] adresinden yanıt isteyebilirsiniz.

seyirTURK bir çok internet sitesinden ilgili verileri toplayarak size düzenlenmiş olarak topluca sunan bir uygulamadır.
İçerisinde ve size bu hizmeti verebilmek için kullandığı kendi internet sistemlerinde, Resim ve Video barındırmaz, sadece ilgili medyanın resim linklerini ve video linklerini barındırır, ilgili uyarımızı https://seyirturk.net/yasal-bilgi/ adresinde bulabilirsiniz.

Klavyenizde aynı anda CTRL ve F tuşlarına basarak açılan pencereden arama yaptırabilirsiniz.

seyirTURK Android uygulaması, Google Play Store’da şu an için yok, aşağıdaki adımları uygulayarak uygulamamızı kurabilirsiniz:

 1. Sitemizin İNDİR kısmından Android simgesinin altındaki “İndir” tuşuna basarak apk mızı cihazınıza indiriniz.
 2. İndirme işlemi bittikten sonra indirdiğiniz dosyayı açmalısınız, bazı cihazlarda indirme işlemi bittikten sonra indirilen dosyayı açmanız için size bildirim gösterilir, “Aç” ı seçerek kuruluma başlayabilirsiniz, eğer bu bildirim görünmez ise Dosya Yöneticisini kullanarak İndirilenler kısmına girip “seyirTURK.apk” isimli dosyayı tıklayınız.
 3. Bu aşamada “ayrıştırma hatası” veya “bu cihaza uygun değil” uyarısı alırsanız, başka bir internet tarayıcısı yada kullandığınız tarayıcının “Gizli Sekme” sini kullanarak  tekrar indiriniz.
 4. Eğer daha önce izin vermediyseniz dış kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermelisiniz, cihazınızın ayarlar kısmından bu ayarı yapınız.
 5. Bir süre sonra seyirTURK uygulaması kurulmuş ve simgesi ekranınıza yerleştirilmiş olacaktır.

Hayır.  seyirTURK Android Uygulamasını kullanıcı girişi yapmadan elbette kullanabilirsiniz ama kullanım özellikleri açısından 3 farklı kademe var:

 1. Giriş yapmadan:
  1. Sistemdeki tüm medya linklerini oynatabilme,
  2. Medya açıklamalarını görme,
  3. Posterleri görme,
  4. Filtreleri kullanma (türlere göre, yıllara göre, ülkelere göre, stüdyoya göre filtrelemelerin tümü),
  5. Rastgele içerik görüntüleme,
  6. Mevcutsa altyazı ve dublaj seçebilme,
  7. Her sürümde yenilikleri görebilme,
  8. Temel özellikler kullanılabilir,
  9. VIP bilgi görebilme,
  10. Yasal bilgi görebilme,
  11. Foruma uygulama üzerinden erişebilme,
  12. Ayarlardaki tüm özelleştirmeleri yapabilme (açılış ekranı özelleştirme hariç)
 2. Normal Üye Girişi Yaparak (Üye girişi yapılmadan yapılabileceklere ek olarak):
  1. İzlemeye başladığınız herhangi bir filmi daha sonra kaldığınız yerden izlemeye devam edersiniz.
  2. seyirTURK Android’de başlayıp yarım bıraktığınız bir filmi seyirTURK Kodi üzerinden İzlemeye Başladıklarım listesinden ulaşıp izleyebilirsiniz.
  3. Filmlerin %95 i bittiğinde veya siz filmi bitirmeden 1 hafta geçtiğinde o filmi artık İzlemeye Başladıklarımda göremezsiniz kaldırılır.
  4. Ayarlar – Özelleştirme Ayarları kısmından açılış ekranınızı özelleştirebilirsiniz.
 3. VIP üye olarak (Normal Üye girişi özelliklerine ek olarak):
  1. seyirTURK Favorilerinize filmlerin açıklama sayfasında sağ üst köşesindeki kalp ikonuna tıklayarak filmi ekleyebilirsiniz.
  2. Filmi seyirTURK Favorilerinden çıkarmak için favorilerinize giriniz ve filim sayfasında üstte çıkan kalp tuşuna basınız.
  3. seyirTURK Android uygulamalarında Favorilere ekledikleriniz seyirTURK Kodi’nin favorilerinde görünür.
  4. Dizilerde kaldığınız bölüm o dizinin bölüm sayfasında en üst sıraya gelir.
  5. Dizilerde Detay Sayfası  kaldığınız bölümden başlar yani siz unutsanız da biz kaldığınız bölümü unutmayız.
  6. Rabbit bölümüne girebilirsiniz.
  7. IPTV Favorilere IPTV ekleyip çıkarabilirsiniz.
  8. Film ve diziler için benzer filmler, oyuncular ve filmleri, yönetmen ve filmleri, senarist ve filmleri menüsüne ulaşabilirsiniz.
  9. Favorilerinize alarak takip ettiğiniz dizilerin yeni bölümleri çıktığında uygulama açılışında bildirim gösterilecektir.
  10. Medya paylaşımı yapabilir, yani seyirTURK deki medyaları başka bir kişiye wahatsapp, telegram vs gibi uygulamalar üzerinden paylaşabilir.
  11. Dizilerde her bölüm bittiğinde otomatik olarak diğer bölüme geçilir.
  12.  Türler kısmında sağ üst te bulunan Filtre tuşuna basıldığında yıllara, IMDB ye veya aynı anda ikisine göre sıralama yapılabilir.
  13. Site adına göre filtreleme kullanılabilir.
 1. Ekranın üst sağında bulunan kullanıcı simgesine tıklayınız, ekran boyutuna bağlı olarak bazı cihazlarda 3 nokta olabilir ona basınız ve ardından kullanıcı simgesine tıklayınız..
 2. Gelen pencerede iki tane yan yana artı işareti göreceksiniz, bu artı işaretlerinden birine basınız.
 3. Açılan pencerede dilerseniz kullanıcı oluşturma veya kullanıcı girişini seçebilirsiniz.
 4. Kullanıcı oluşturmayı seçerseniz sizden istenen tüm bilgileri girerek ÜYE OL tuşuna basınız, otomatik giriş yapılsın mı sorusuna evet diyerek giriş de yapmış olursunuz.
 5. Üye girişi ni seçerseniz , açılan pencerede dilediğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi veya dilerseniz forum kullanıcı adı ve şifrenizi ve kullandığınız bir e-mail adresini giriniz, ve Giriş yap tuşuna basınız.
 6. Bu aşamada iki mesaj çıkabilir:
  1. “Bu kullanıcı adı ile üyelik bulunmakta… “, bu durumda kullanıcı adını değiştiriniz ve yeniden deneyiniz.
  2. “Giriş Yapıldı”, giriş işleminiz başarıyla yapılmıştır.
 7. Çıkan uyarıda Tamama bastıktan sonra ana ekrana dönebilirsiniz.

Dilerseniz yukarıdaki işlemleri, 1. adımda boşta kalan artı işareti için tekrarlayarak ikinci bir kullanıcı girişi yapabilirsiniz.

seyirTURK Android uygulaması ve Kodi eklentisinde Normal Kullanıcı oluştururken e-postanızı girmelisiniz, girmezseniz uygulama veya eklenti sizi uyarıp geçerli bir e-posta girmenizi ister.Ancak bu sadece Normal Kullanıcı oluştururken olur. Kullanıcı oluşturulduktan sonra bir sebeple tekrar giriş yapmak isterseniz artık e-postanız sistemde kayıtlı olduğundan e-postanızı tekrar girmek zorunda değilsiniz,  yani sadece kullanıcı ismi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Böylece zamandan kazanabilirsiniz.

 1. Ekranın üst sağında bulunan kullanıcı simgesine tıklayınız. (Ekran boyutuna bağlı olarak bazı cihazlarda 3 nokta görünebilir önce ona basınız.)
 2. Kullanıcı çıkışı yapmak için, çıkmak istediğiniz kullanıcı adının üzerinde uzun süreli basılı tutunuz,, ekranda “”kullanıcı adı” adlı kullanıcıdan çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?” mesajı çıkar Evet tuşuna basınız.  işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.

seyirTURK Uygulama ve Forum hesapları birbirinden bağımsızdır. Yani ikisi için birbirinden farklı bilgileri kullanarak üye olabilirsiniz. Ancak E-postalar farklı olursa forumda kullanıcı adınız turuncu yapılamaz sadece.

Dilerseniz ikisi içinde aynı bilgileri kullanabilirsiniz, bir sorun olmaz.

Forum şifresini değiştirmek için BURAYA ,

Uygulama şifresini değiştirmek için BURAYA

tıklayabilirsiniz.

Forum ve uygulama üyelik sistemleri birbirinden bağımsızdır yani birini değiştirdiğinizde diğeri değişmeyecektir. Uygulama ve eklenti giriş bilgilerinizden birini (kullanıcı adı, e-posta)  değiştirmek istediğinizde, bu isteğinizi bildiren bir yazı ile değiştirmek istediğiniz yeni bilgiyi [email protected] adresine bildiriniz. Değiştirmek istediğiniz alan en kısa sürede değiştirilerek size e-posta ile bilgi verilecektir.

seyirTURK uygulamasında 4 tip içerik vardır, aksi belirtilmedikçe tüm içeriklere tüm kullanıcılar erişebilir:

 1. Filmler, ana ekranda iken üst ortada bulunan yazı Filmler olarak seçili ise bu kategorideki medyalar listelenir,
 2. Diziler, ana ekranda iken üst ortada bulunan yazı Diziler olarak seçili ise bu kategorideki medyalar listelenir,
 3. IPTVler, Ana Ekranda iken sol üstte bulunan menü tuşuna basılır, IPTV seçilir, IPTV listeleri bu alanda listelenir,
 4. Radyolar, Ana Ekranda iken sol üstte bulunan menü tuşuna basılır, Radyolar seçilir, radyo listeleri bu alanda listelenir.
 5. Rabbit içerikler, Filmler, Klipler ve ilgili IPTV ler özel alanda listelenir, sadece VIP kullanıcılara açıktır.

Film ve Dizilerde arama yapmak için ana ekranda iken sol üstte bulunan menü ikonuna basınız ve Aramayı seçiniz :
Hepsi : Aranan kelimenin geçtiği Türkçe Dublaj, Orijinal dublaj, Amanca dublaj, Türkçe Altyazılı medyaların tümünü sonuç olarak getirir,
Türkçe : Aranan kelimenin geçtiği sadece Türkçe Dublaj medyaları sonuç olarak getirir,
Altyazı: Aranan kelimenin geçtiği sadece Türkçe Altyazılı medyaları getirir, Filmin dublajına bakılmaz, orijinal dil veya İngilizce olabilir,
Almanca : Aranan kelimenin geçtiği sadece Almanca Dublaj medyaları sonuç olarak getirir, altyazı bulunmaz.

Aramalarınızı iyileştirmek için:

 1. Arama yaptığınızda sonuç çıkmazsa, özellikle Türkçe kelimelerde, mutlaka İngilizce karakterleri de deneyin yani İ, ü, ğ ,ş, ç, ö harfleri yerine I, u, g, s, c, o harfleri. Örneğin Kırmızı Oda kelimesini arattınız sonuç dönmezse Kirmizi Oda olarak aratıp deneyiniz.
 2. Arama yaptığınız kelime birden fazlaysa ve yazdığınızda sonuç dönmüyorsa, bu kelimelerden bir tanesi ile arama yapıp deneyebilirsiniz.
 3. Sistem hem Türkçe hem de İngilizce isimlere göre arama yapabilmektedir. Yabancı bir medyayı Türkçe adı ile arattığınızda bulamazsanız, biliyorsanız İngilizce adı veya orijinal adı ile aratabilirsiniz.
 4. Bir medyayı IMDB numarasını biliyorsanız onunla da aratabilirsiniz. Örnek tt0096697.
 1. Ana Ekranda iken sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Menüden IPTV yi seçelim,
 3. Çıkan ekranda sağ üstte bulunan büyüteç tuşuna basalım,
 4. Aranacak TV adını yazalım,
 5. Ara tuşuna basalım,
 6. Sistemde bulunan tüm alternatif linkleri ile birlikte aradığınız kelimenin geçtiği kanallar listelenecektir.

seyirTURK farklı sitelerden linkler almaktadır, bu kaynak sitelerin bazıları dublaj sesini ve altyazıları seçilebilir vermektedir bu tip medyalar için seyirTURK’te de dublaj ve altyazı seçimi yapılabilir, ancak bazı kaynak siteler altyazıyı videoya gömerek vermektedirler bu tip medyalarda altyazı ve dublaj seçimi maalesef yapılamamaktadır. 

Ama teknolojik gelişmeler göstermektedir ki yakın gelecekte tüm medyalar bu tip seçeneklerle iletilmeye başlayacak

seyirTURK sizlerin de internette kolayca bulabileceği kaynak sitelerden (Film, Dizi, IPTV sunan siteler) medya linklerini ve bu linklere ek olarak farklı sitelerden özet, poster, oyuncu, senarist, yönetmen, imdb puanları, oynatma süreleri, çıkış tarihi gibi bilgileri otomatik olarak alarak sizlere sunmaktadır.

Sizlerin de bildiği gibi bu tip siteler videoları video barındıran farklı sunuculara (mailru, okru, vb) yüklemektedirler, bundaki amaç bir sunucudaki medya silindiğinde diğerinden ulaşılabilir olmasını sağlamaktır. seyirTURK de benzer kaygılarla bu sitelerde bulunan farklı kaynakları sizlere sunmaktadır. Böylece her medyada çalışabilir bir link bulmanız kolaylaşır.

Filmin yada Dizinin üzerine uzun süreli basılarak yada kullanılan cihaza göre farenin sağ tuşuna basılarak ulaşılabilir.
 1. Yönetmen: Bu seçeneği seçerseniz ilgili filmin yönetmeni veya varsa birden fazla yönetmenleri listelenir. Yönetmen adını seçerseniz o yönetmenin yönettiği Filmler ve Diziler listelenir.
 2. Senarist: Bu seçeneği seçerseniz ilgili filmin senaristi veya varsa birden fazla senaristleri listelenir. Senarist adını seçerseniz o yönetmenin yönettiği Filmler ve Diziler listelenir.
 3. Oyuncular: Bu seçeneği seçerseniz ilgili filmin oyuncuları listelenir. Oyunculardan birinin adını seçerseniz adını o oyuncunun oynadığı Filmler ve Diziler listelenir.
Dilerseniz arama kısmında kişileri seçerek bu işlemi arama yaparak da gerçekleştirebilirsiniz.

Filme yada Dizinin üzerine uzun süreli basılarak yada kullanılan cihaza göre farenin sağ tuşuna basılarak açılacak menüde Benzer Filmleri Listeleme seçeneği seçerseniz, seyirTURK’ te bu filmi seyretmiş olan tüm kullanıcıların izledikleri filmlerden oluşan ve en çok izlenmiş benzer filmleri, izlenme sayısına göre listeleyebilirsiniz.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Türleri seçelim,
 3. Yerli‘yi seçelim,

seyirTURK’te bulunan yerli filmlerin tamamı listelenecektir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Türleri seçelim,
 3. Yeşilçam‘ı seçelim,

seyirTURK’te bulunan Yeşilçam filmlerinin tamamı listelenecektir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Yıllar‘ı seçelim,
 3. İstenen yılı seçelim,

İlgili yıla ait seyirTURK’te bulunan filmlerin tamamı listelenecektir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Ülkeler‘i seçelim,
 3. İstenen ülkeyi seçelim,

İlgili ülkeye ait seyirTURK’te bulunan filmlerin tamamı listelenecektir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Stüdyolar‘ı seçelim,
 3. İstenen stüdyoyu seçelim,

İlgili stüdyoya ait seyirTURK’te bulunan filmlerin tamamı listelenecektir.

Hem diziler hem de filmler için kullanılabilir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basalım,
 2. Rastgele‘yi seçelim,

seyirTURK’te bulunan filmlerden rastgele seçilmiş bir medya listelenecektir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. İstatistik‘i seçiniz,

seyirTURK’te bulunan filmler ve dizilerin istatistiki bilgilerini görebilirsiniz. Günlük olarak güncellenmektedir.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Yenilikler‘i seçiniz,

seyirTURK’ün o anda ki ve bir önceki sürümlerine ait bilgileri bulabileceksiniz. 

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. VIP Bilgiler‘i seçiniz,

seyirTURK’e nasıl VIP üye olunacağını görebilirsiniz.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Forum‘u seçiniz,

seyirTURK forumuna, eğer cihazınızda bir internet tarayıcısı varsa, otomatik olarak ulaşabileceksiniz. 

 1. Filmler menüsünde iken ayarlara (sağ üst) giriniz, (05.06.2021 den sonra “Ayarlar” sol üstteki menünün içine alınmıştır.)
 2. Açılan menüden Özelleştirmeler’e girerek hangi kanala (ana ekranda çıkan 4 kanal) hangi listenin geleceğini ayarlayınız.
 3. Aynı menüde “Ana Sayfamdan” Benim Sayfamı seçip kaydediniz.

Ana sayfanızın değişmesi için uygulamadan çıkıp yeniden giriniz.

Artık uygulamamız her açıldığında sizin belirlediğiniz özelleştirilmiş sayfadan açılacaktır.

Dilerseniz tekrar aynı yöntemi uygulayarak Ana Ekranı değiştirebilirsiniz.

Telefonda video oynatılırken ileri almak için ekranın sağ tarafına taplamanız, geri almak için ekranın soluna taplamanız yeterlidir,
TV ve TV kutularında ise sağ tuşa basarak ileri, sol tuşa basarak geri alabilirsiniz,
İleri, geri alma sürelerini Ayarlar-Özelleştirmeler kısmından arttırıp azaltabilirsiniz.
Sağa yada sola uzun süreli basarak daha hızlı ileri yada geri alabilirsiniz.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Ayarlar‘ı seçiniz,
 3. Özelleştirmeler‘i seçiniz,
 4. Radyo Resim yazısının altında bulunan rakamlardan birini seçiniz, seçiminizi değiştirdiğinizde arka plan resminin bir örneğini göreceksiniz,
 5. Seçiminizi yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız,
 6. Gelen uyarıya Tamam deyiniz,
 7. Ana Ekrana dönmek için Geri tuşuna basınız.
 1.  
  1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
  2. Ayarlar‘ı seçiniz,
  3. Özelleştirmeler‘i seçiniz,
  4. İleri Sarma Süresi ve Geri Sarma Süresini ayrı ayrı altlarındaki süre kısmına dokunarak değiştirebilirsiniz,
  5. Seçiminizi yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız,
  6. Gelen uyarıya Tamam deyiniz,
  7. Ana Ekrana dönmek için Geri tuşuna basınız.
 2.  

Android İşletim sisteminin TV ve Box larda kullanılan iki türü vardır birincisi Android, diğeri Android TV işletim sistemidir ve ekran görüntüleri birbirinden farklıdır. Android TV işletim sistemi Android’in büyük ekranlı cihazlarında kumanda ile kullanılmak üzere tasarlanmış olan çeşididir, TV ve TV boxlarda bu işletim sistemini tercih edebilirsiniz.
Android TV işletim sistemli TV ler Vestel, Xiaomi, TCL, Sony, Philips gibi bir çok markada mevcuttur, kutulara örnek ise Xiaomi nin Mi Box larıdır.
seyirTURK Android TV işletim sistemine sahip cihazları otomatik tanır ve poster ve yazıları ekrana göre büyültür sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur, ancak normal Android işletim sistemli TV ve Kutuları tespit edemez çünkü telefonlarda da yani küçük ekranlı cihazlarda da bu sistem kullanılır, eğer Normal Android işletim sistemini kullanan bir box a sahipseniz poster ve yazıları büyültmek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz:

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Ayarlar‘ı seçiniz,
 3. Özelleştirmeler‘i seçiniz,
 4. TV Modu Aktif Değil  yazısına basın, TV Modu Aktif yazacaktır,
 5. Seçiminizi yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız,
 6. Gelen uyarıya Tamam deyiniz,
 7. Ana Ekrana dönmek için Geri tuşuna basınız.
 8. Uygulamayı tekrar başlattığınızda, cihazınızın görüntüsü değişecektir.

Not: Telefonlarda da bu işlem çalışır.

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Ayarlar‘ı seçiniz,
 3. Özelleştirmeler‘i seçiniz,
 4. Hangi kanala (ana ekranda çıkan 4 kanal) hangi listenin geleceğini ayarlayınız,
 5. Aynı yerde Ana Sayfam kısmından Sayfam‘ı seçiniz.
 6. Seçiminizi yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız,
 7. Gelen uyarıya Tamam deyiniz,
 8. Ana Ekrana dönmek için Geri tuşuna basınız.
 9. Uygulamayı tekrar başlattığınızda, cihazınızın görüntüsü değişecektir.

Artık uygulamamız her açıldığında sizin belirlediğiniz özelleştirilmiş sayfadan açılacaktır.

Dilerseniz tekrar aynı yöntemi uygulayarak Ana Ekranı değiştirebilirsiniz.

Bu kısımda bulunan film ve diziler oynatma sürelerinin en az %95 i izlenmemiş olanlardır.

Silme işlemi manuel olarak yapabileceğiniz gibi (postere uzun süreli basarak çıkacak menü yardımıyla), izlemeye başladığınız ve daha sonra yarım bıraktığımız filmler bir hafta içinde otomatik olarak da silinmektedir, favorilerinizde olmayan diziler içinde aynı şey söz konusudur. Eğer bir dizi favoriye alınmışsa o dizi İzlemeye Devam Et kısmında kalacaktır. Dilerseniz postere uzun süreli basarak çıkacak olan menüden de İzlemeye Devam Et ten poster kaldırılabilir.

Silmenin başka bir yolu da o filmi sonuna kadar sarmaktır.

Son bir seçenek ise o filmin üzerine uzun süreli basıp “”İzlendi olarak işaretle” seçeneğininin seçilmesidir

Film bilgilerini TV ve boxlarda film linkine tıklayınca gelen sayfada  görebiliyorsunuz, ancak telefonlarda görmek isterseniz ya telefonunuzu yatay olarak tutmalısınız yada film posterine üzerine tıklayarak ekrana özet bilginin pop up olarak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Televizyon ve tv kutularında bu özellik donanımsal olarak var ve videolar ekrana sığdırılarak oynatılıyor, telefonlarda ise ekranı doldurarak izlemek için, resim büyütme hareketini yapmanız yeterli. Yani baş parmağınız ve işaret parmağınız ekrana temas halinde iken parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırmalısınız. Tersi hareket ile de orijinal ekran boyutuna dönersiniz.

Bu kısmı aktifleştirebilmek için ön koşul VIP üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yapmış olmanızdır, VIP üyeliğin nasıl alınabileceğini forumdan yada bu El Kitebının ilgili kısmından öğrenebilirsiniz. 

 1. VIP üyelik girişini uygulamada yapınız,
 2. Ana Ekran da sol üstte bulunan Menü tuşuna basınız,
 3. Ayarlar‘a tıklayınız,
 4. Rabit Ayarları‘na tıklayınız,
 5. Rabbit Keyword yazan yere Rabbit yazınız, R harfi büyük yazılacak,
 6. Yetişkin kısma girişiniz sırasında sizden şifre istenecektir, bu ayarı değiştirmezseniz şifre 1234 tür, değiştirmek isterseniz Rabbit Keyword yazısının altındaki boşluğa tıklayarak dilediğiniz şifreyi girebilirsiniz,
 7. Kaydet tuşuna basınız,

Ana Ekrana döndüğünüzde Menü tuşuna basarak Adult kısma girebilirsiniz, bu bölüme her girişinizde 6. adımdaki şifre size sorulacaktır.

Not: Maalesef ülkemizde bir çok siteye engel geliyor, seyirTURK te Rabbit kısmındaki bölümler genelde çalışmaktadır, ama sizde çalışmıyorsa sizin de ISP niz o videoların sitesini banlamıştır. VPN kullanabilirsiniz.

Evet hızlı yada yavaş oynatma yapabilirsiniz.
Telefonlar için oynatıcı ekranında video oynarken ekranın sağ tarafında ekrana dokunarak yukarı doğru hızlıca parmağınızı sürtün, bu işlemi tekrarladıkça ileri sarma hızını arttırırsınız, normal hızına düşürmek yada yavaş oynatım için hareketin tersini yapmanız yeterlidir,
Televizyon ve kutular için kumandanın yukarı ve aşağı tuşu kullanılmalıdır.

Bu özellik sizlerin kaldığınız bölümü daha rahat bulabilmeniz için geliştirilmiştir. Sadece giriş yapan Normal ve VIP kullanıcılar faydalanabilir

Evet bir filmi yada dizi bölümünü biraz seyrettikten sonra çıkarsanız ve ileride o filmi veya dizi bölümünü tekrar başlatırsanız kaldığınız yer hatırlanır ve o noktadan sonra izlenmeye başlarsınız. Sadece giriş yapan Normal ve VIP kullanıcılar faydalanabilir.

Evet, favorilerinize aldığınız yeni bölümleri yayınlandığında ve linkleri sisteme eklendiğinde, seyirTURK‘ü açtığınızda bu size bildirilir.
Bu özelikten sadece uygulamaya giriş yapmış olan VIP üyeler faydalanabilir

Bir filmi favorilerinize almak için:

 1. Filme tıklayın,
 2. Film posteri ve bilgileri içeren sayfa açılacaktır, sağ üstte boş kalp simgesine tıklayın,
 3. Eklendiğine dair bir mesaj çıkacak Tamam a tıklayın,
 4. İçi boş kalp simgesinin içi dolacaktır.

Film favorilerinize alınmış demektir.

Bir diziyi favorilerinize almak için:

 1. Diziye tıklayın,
 2. Bölümler sayfası gelecektir birine tıklayın,
 3. Açılan sayfada sağ üstte boş kalp simgesine tıklayın,
 4. Eklendiğine dair bir mesaj çıkacak Tamam a tıklayın,
 5. İçi boş kalp simgesinin içi dolacaktır.

Dizi favorilerinize alınmış demektir.

Bu özelikten sadece uygulamaya giriş yapmış olan VIP üyeler faydalanabilir.

Ana Ekranda iken sağ üstte bulunan içi dolu kalp simgesine tıklayın, favorileriniz listelenecektir.
Bu özelikten sadece uygulamaya giriş yapmış olan VIP üyeler faydalanabilir.

 1. Favorilerinizden kaldırmak istediğiniz dizinin bir bölümüne, yada film kaldırılacaksa filme girin,
 2. Sağ üste bulunan içi dolu kalbe tıklayın,
 3. Favorilerden kaldırıldığına dair bir mesaj çıkacak Tamam a tıklayın,
 4. Kalp simgesinin içi boşalacaktır.

Dizi veya film favorilerinizden kaldırılmış demektir.
Bu özelikten sadece uygulamaya giriş yapmış olan VIP üyeler faydalanabilir.

İki şekilde m3u listenizi seyirTURK Androide ekleyebilirsiniz:
 1. seyirTURK Anroid de adres yada xstream bilgileri girme:
  1. IPTV bölümüne e giriniz,
  2. Sağ üstteki çark işaretine tıklayınız,
  3. Çıkan menüde dilerseniz tek link olarak m3u listenizin adresini girebilirsiniz,
  4. Dilerseniz, tek link girmek yerine xstream tuşuna basarak çıkan menüden xstream kullanıcı bilgilerinizi girebilirsiniz,
  5. m3u nuz IPTV bölümünde Kendi IPTVm olarak ilk sırada listelenecektir.
 2. Dosya ekleme ile Kendi M3u nuzu ekleme:
  1. m3u dosyanızı varsa sd kartınınız varsa sd kartınızdaki Downloads klasörüne yoksa normal Downloads klasörüne seyirTURK isimli bir klasör oluşturarak bu klasörün içine dilediğiniz isimi vererek (.m3u ile bitmeli sonu) koyun.
  2. seyirTURK Android uygulamanızı açarak IPTV bölümüne girin sağ üstteki çark işaretine basıp link kısmına sadece m3u dosyanızın adını (.m3u ile birlikte) yazın.
  3. Listeniz IPTV bölümünde ilk sırada gözükecektir.
 
seyirTURK Android uygulamasında IPTV de listeye geri dönmeden kanal değiştirme işlemini kumandanın sağ sol tuşları ile yapabilir ve mevcut listeyi logoları ile görüntüleyerek kanal seçimi yapmak için kumandanın yukarı tuşunu kullanabilirsiniz.

TV ve kutular için:
Yukarı tuşu bir sonraki kanala geçiş sağlar,
Aşağı tuşu bir önceki kanala geçiş sağlar,
yada dilerseniz orta tuşa basarak logolu kanal listesini ekrana getirir dilediğiniz kanalın üzerine basarak geçiş yapabilirsiniz.

Telefonlar için:
Ekrana dokunarak logolu kanal listesini ekrana getirir dilediğiniz kanalın üzerine basarak geçiş yapabilirsiniz.

Bazı medyalar otomatik çözünürlüğü destelerler, bu tip videolar o anki internet bağlantınızın durumuna göre çözünürlüğü arttırıp azaltabilirler. Müdahale edilemez.

Evet IPTV ler için bir favori oluşturabilirsiniz:

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basın,
 2. IPTV bölümüne girin,
 3. Dilediğiniz listeden dilediğiniz kanalı bulun ve üzerine uzun basın
 4. Bu Kanal Favorilerinize Eklensin mi? sorusuna Evet deyin,
 5. tekrar, Gelen mesaja Evet deyin,

Kanal Favorinize eklenmiştir.
İlk kanalınızı favorilere eklediğinizde IPTV Favori kısmı IPTV kısmının ilk sırasına otomatik eklenecektir, eğer iç bir kanal favoriye eklenmedi ise IPTV favori kısmı listelenmeyecektir.
Kanalı favoriden çıkarmak için ilgili kanalın üzerine uzun basıp gelen mesaja evet demeniz yeterlidir.

EPG sadece bizim verdiğimiz kanallarda mevcuttur, kendi eklediğiniz kanallara EPG ekleyemezsiniz.

İki tip güncelleme mevcuttur:

 1. Sizin müdahaleniz gerekmeden günlük olarak yeni bölüm ve film linkleri, bir aksilik olmadığı sürece saat 12:00 ile 14:00 arası eklenir.
 2. Uygulama kodları değiştiğinde yada yeni bir özellik eklendiğinde cihazınızda yeniden kurulum yapmanız gereken güncellemeler, bu güncellemeleri uygulamayı açtığınızda gelen uyarıya Tamam diyerek alabilirsiniz.

Bu durum seyirTURK e gerekli iznin verilmemesi yol açar, düzeltmek için:

 1. Android ayarları,
 2. Uygulamalar,
 3. Uygulamaları Yönet,
 4. seyirTURK,
 5. Bilinmeyen Kaynaklardan Gelen Uygulamaları Yükle yi Evet olarak seçmelisiniz.

Bu durum seyirTURK e gerekli iznin verilmemesi yol açar, düzeltmek için:

 1. Android ayarları,
 2. Uygulamalar,
 3. Uygulamaları Yönet,
 4. seyirTURK,
 5. Bilinmeyen Kaynaklardan Gelen Uygulamaları Yükle yi Evet olarak seçmelisiniz.

Yukarıdaki ayarlar cihazınızda yoksa:

1. Ayarlar,
2. Gizlilik koruması,
3. Özel izinler,
4. Bilinmeyen uygulamaları yükle,
5. seyirturk,
6. Bu kaynaktan izin verin i açın.

Android TV işletim sistemi kullanan TV ve box lar için (örn: Mibox)

1. Cihaz Tercihleri,
2. Güvenlik ve Kısıtlamalar,
3. Bilinmeyen kaynalar,
4. seyirTURK ün yanındaki butonu açın.

Sistemimizde VIP kullanıcıları Normal kullanıcılardan ayıran şey eposta adresleridir. Ve her eposta adresine sadece bir VIP üyelik tanımlanabilmektedir.
Normal üyelik açarken belirlediğiniz kullanıcı adınızda sistemde sadece bir tane olabilmektedir. Yani aynı kullanıcı adı ile iki hesap olamaz.
Bazen yanlışlıkla VIP olurken verdiğiniz bilgileri içermeyen ikinci bir kullanıcı oluşturuyor ve giriş buradan yapılıyor doğal olarak bu kullanıcı VIP statüsünde değil.
Bu durumda siz VIP olduğunuzu düşünüyorsunuz, haklısınız, ama yanlışlıkla oluşturduğunuz VIP olmayan kullanıcı bilgisi ile giriş yaptığınızdan VIP özelliklerini kullanamıyorsunuz,
Çözüm basit, VIP olurken bize bildirdiğiniz eposta adresine sahip kullanıcı adınızla giriş yaparsanız VIP özelliklerine de kavuşmuş olacaksınız.
Bu durum şifre unutulduğunda meydana geliyor özellikle giriş o panikle başka bir kullanıcı oluşturuluyor, kullanıcı adınızın size ait olduğundan eminseniz şifrenizi unutmuş olmalısınız, [email protected] adresine durumu anlatan ve yeni şifrenizi içeren bir eposta atın en kısa sürede değiştirilecek ve size bildirilecektir.

 1. Ana Ekranda iken sol üstte bulunan menü tuşuna basın,
 2. VIP Bilgi kısmını tıklayın,
 3. Açılan pencerenin en üst kısmında VIP durumunuzu ve süresini görebilirsiniz.
VIP üyeler için VIP bitimine bir kaç gün kala uygulamada ve kodi eklentisinde uygulama veya eklentiye girildiğinde uyarı verilir. Dilerseniz VIP üyeliğinizi tekrar ilk aldığınız gibi VIP satın alarak devam edebilirsiniz. Bilgileriniz silinmez.

Android İşletim sisteminin TV ve Box larda kullanılan iki türü vardır birincisi Android, diğeri Android TV işletim sistemidir ve ekran görüntüleri birbirinden farklıdır. Android TV işletim sistemi Android’in büyük ekranlı cihazlarında kumanda ile kullanılmak üzere tasarlanmış olan çeşididir, TV ve TV boxlarda bu işletim sistemini tercih edebilirsiniz.
Android TV işletim sistemli TV ler Vestel, Xiaomi, TCL, Sony, Philips gibi bir çok markada mevcuttur, kutulara örnek ise Xiaomi nin Mi Box larıdır.
seyirTURK Android TV işletim sistemine sahip cihazları otomatik tanır ve poster ve yazıları ekrana göre büyültür sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur, ancak normal Android işletim sistemli TV ve Kutuları tespit edemez çünkü telefonlarda da yani küçük ekranlı cihazlarda da bu sistem kullanılır, eğer Normal Android işletim sistemini kullanan bir box a sahipseniz poster ve yazıları büyültmek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz:

 1. Ana Ekranda sol üstte bulunan menü tuşuna basınız,
 2. Ayarlar‘ı seçiniz,
 3. Özelleştirmeler‘i seçiniz,
 4. TV Modu Aktif Değil  yazısına basın, TV Modu Aktif yazacaktır,
 5. Seçiminizi yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız,
 6. Gelen uyarıya Tamam deyiniz,
 7. Ana Ekrana dönmek için Geri tuşuna basınız.
 8. Uygulamayı tekrar başlattığınızda, cihazınızın görüntüsü değişecektir.

Not: Telefonlarda da bu işlem çalışır.

Sunucumuza o an erişemediğiniz durumlarda bunu yağarsınız, bu durumda:

 1. O an internet bağlantınız ile ilgili bir sorun vardır, düzelmesini bekleyebilir veya modeminizi kapatıp açabilirsiniz,
 2. Sunucumuzda sorun vardır, ki bu durumda facebook, twitter ve forum aracılığı ile bilgi veriyoruz, düzeltilene kadar beklemeniz gerekebilir,
 3. Sunucumuzu http://beytepe.tk adresini bir tarayıcı ile ziyaret ederek test edebilirsiniz, eğer sizi selamlayan bir Sadri Alışık resmi görürseniz sunucumuzda sıkıntı yok demektir.
 4. Sunucumuzda ve internetinizde bir şey yoksa modeminiz sıkıntılı bir IP almıştır, modeminizi kapatıp bir süre bekledikten sonra açmanız çözüm olabilir.

Şu an için maalesef yok.

Ancak Android Telefonunuzdan uygulamamızdan beğendiğiniz medyayı Android TV nizden direk oynatabileceğiniz bir sistem mevcut.

seyirTURK uygulamaları içlerindeki menüleri, posterleri, açıklamaları, film isimlerini vb göstermekten ve internetten alınmış medya linklerini, kullanıcı tarafından seçildikten sonra medya oynatıcısına (ki seyirTURK uygulamalarından bağımsız, kullandığınız cihazın oynatıcılarıdır, bizim tarafımızdan programlanmamışlardır.) iletmekle yükümlüdür. Medya linkinin oynatıcıya iletilmesinden sonra meydana gelen sorunlar seyirTURK ten kaynaklı olamazlar. Bu aşamada oynatıcıya verilen link kırık olabilir, internetiniz yavaş olabilir, internetiniz video sunucusuna ulaşmıyor olabilir, videoyu barındıran siteler çok yoğun olduğundan yanıt vermekte güçlük çekiyor olabilir. Ayrıca bulunduğunuz ülkenin yurtdışı internet çıkışları dar olabilir, o anki yükü kaldırmıyor olabilir.

Türkiye’de çok sıkı bir engelleme politikası mevcut, bunu aşabilmenin tek yolu VPN kullanmaktır.

seyirTURK internetten sizlerin de kolaylıkla bulabildiği sitelerden linkleri alıp sizlere sunmakta, bazen bazı sebeplerle bu siteler videoları kaldırmakta, ve linkler boşa düşmektedir. seyirTURK bu durumdan anında haberdar olamıyor ve linkleri kaldırmanın iki yolu var birincisi kullanıcılar forum veya posta adresi ile bilgi veriyorlar yada link kontrolü çok kaynak harcadığından sadece yılda bir kez sistemi temizliyoruz.

Ayrıca Türkiye için yayın yapan bazı kaynak siteler yurtdışından bağlantı kabul etmemektedir.

seyirTURK Android uygulamasını bildiğiniz gibi android TV işletim sistemli box ve tv lerin ana sayfasına kanal olarak ekleyebiliyorsunuz ve eklediğiniz alanlardaki videoların üzerine geldiğinizde o videonun varsa fragmanını uygulamaya girmeden kutu içinde izleyebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılarımız cihazlarının ayarlarından bu özelliği kapatabilirler, izleyecekleri yol şu:

Ayarlar/Cihaz tercihleri/Ana ekran/Video ön izlemeyi etkinleştiri kapatınız.

Posterler IMDb sitesinden direk alınıyor, o anda IMDb sitesine bağlantınızı engelleyen bir durum söz konusu olabilir, modeminiz kapatıp bir süre bekleyip tekrar açmanız soruna çözüm getirebilir,
Cihazınızın tarih bilgisi yanlışsa IMDb sitesi size yanıt vermiyor olabilir, cihazınızın tarih bilgisini kontrol ediniz.

3 tip güncelleme vardır,

1. Uygulama ve Kodi Eklenti güncellemesi, periyodu belli olmayan programa ve eklentiye özellik eklendiği zaman yapılan güncellemedir, yapıldığı mutlaka haber verilir ve güncelleme için izin istenir, güncel sürümlerin dışında hiç bir sürüm çalışmaz. Yani mutlaka bu güncellemeleri yapmalısınız. Haftada bir veya 3 ayda bir olabilir.

2. Kodi Eklentisi için sessiz güncelleme, sizden izin alınmaz, periyodu belli değildir, parserlarda düzeltme yapıldığında verilir, size haber verilmez ve izin istenmez. Güncellemeden haberiniz olmaz hissetmezsiniz. Günde birkaç kereden 3 ayda bire kadar uzanan sürelerde yapılabilir.

3. Günlük içerik linkleri ekleme, yani günlük güncelleme, her gün saat 13-16 arası yapılan yeni çıkmış dizi film ve bölümlerin sisteme eklenmesidir, eğer VIP üye iseniz favorilerinizde bulunan dizilerin yeni bölümleri size uygulamayı açtığınızda bildirilir, bunun dışında bildirim yada izin istenmez.

Bir filmin üzerinde iken uzun süreli basarsanız gelen menüde ki “İzlendi Olarak İşaretle” seçeneğini seçerseniz o film izlenmiş olarak kabul edilir ve Android uygulamamızda filmin posterinin üzerinde yeşil bir tik işareti, Kodi eklentisinde ise filmin adının yanında “İZLENDİ” yazısı gösterilir.

İzlendi olarak işaretlenen filmler “İzlemeye Devam Et” kısmında artık gösterilmezler.

VIP üyeler için VIP bitimine bir kaç gün kala uygulamada ve kodi eklentisinde uygulama veya eklentiye girildiğinde uyarı verilir. Dilerseniz VIP üyeliğinizi tekrar ilk aldığınız gibi VIP satın alarak devam edebilirsiniz. Bilgileriniz silinmez.

“seyirTURK uygulamasının bilgisayar sürümü yok mu?”
Bu soru çok sık soruluyor cevabı ise; hayır ve planlamalarda bu tür bir uygulama sürümü yok.
Bir çözüm olarak PC nize kuracağınız Kodi uygulaması içine yükleyerek kullanmak mümkün ancak bu çözüm Kodi’ye aşina olmayanlar için kullanışlı gelmiyor.

Bir diğer çözüm ise Android emülatörü kullanmak.
Bu tür bir emülatör ile Android sistemlerinize kurduğunuz uygulamaları PC ye kurabiliyor ,ana ekrana kısa yol ekleyebiliyor ve çalıştırabiliyorsunuz.

Deneyerek gayet kullanışlı bulduğum “bluestacks” emülatörünü kendi sitesinden indirebilirsiniz. Sonrasında ise seyirTURK .apk sını (ve/veya istediğiniz herhangi bir uygulamayı kurup PC nizde kullanabilirsiniz.


https://www.bluestacks.com/tr/index.html

Bu yanıtı hazırlayan homers dostumuza teşekkürler.

Biliyorsunuz biz seyirTURK olarak medyaları bir sunucuya yükleyip bunları sizlerle paylaşmıyoruz, eğer bu şekilde olsaydı bulunamayan her medyanın yenisini sunucuya yükleyip sorunu çözebilirdik.
Ancak durum böyle değil,

seyirTURK‘ü bir tarayıcı olarak düşünmeniz sistemi anlamanıza daha rahat yardımcı olacaktır, yani seyirTURK bir chrome bir edge gibi internet tarayıcısıdır ancak özel bir tarayıcıdır ve sadece bizlerin belirlediği kaynak siteleri (Kaynak site bize ait değil ve başkaları tarafından hazırlanıyor.) tarıyor ve onlarda bulunan linkleri her gün otomatik olarak alıyor ve bu linklere ait medyaların verilerini de başka sitelerden toplayarak size güzel bir arayüzle sunuyor.

Peki “Medya Bulunamadı” nedir?

1. Kaynak site bir medyayı kaldırırsa,
2. Kaynak sitedeki link kırılırsa yani kaynak sitenin yüklediği video sunucusunda bir sebepten dolayı video silinirse,
3. Sizin internete bağlanmak için aldığınız IP adresi o siteye bağlanamıyorsa,
4. Bulunduğunuz ülkeden o siteye erişim yoksa,
5. Kaynak sitede bakım varsa veya geçici olarak çalışmıyorsa,
6. Kaynak site adres değiştirdiyse,
7. Kaynak site medya link adreslerini değiştirirse,
8. Kaynak site kod değiştirmesi sonucu seyirTURK ün o siteyi okuyamıyorsa,
9. Kaynak sitede bulunan alt kaynakların tümü seyirTURK te olmayabilir, bazı altkaynaklar seyirTURK e uygun değildir.

Çözümler neler:
1 ve 2 numaralı sorun için sizin veya bizim yapabileceğimiz bir şey yok, kaynak site o medyaya yeni link eklerse sorun düzelir.
3 numaralı sorun için modeminizin fişini çekip bir süre beklemeniz ve yeniden takmanız yeni bir IP almanızı sağlayabilir ve bu ip ile kaynak siteye rahat ulaşabilirsiniz.
4 numaralı sorun için VPN kullanabilirsiniz.
5 numaralı sorun için beklemekten başka çözüm yok maalesef.
6 numaralı sorun için her gün iki kez adresler kontrol edilmekte ve düzeltilmekte ancak bu iki kontrol arasında maalesef yapacak bir şey yok.
7 numaralı sorun için ya bizlerin rastgele bu sorunla karşılaşmamız yada sizlerden gelen bildirimlerle farkına vararak adresleri sistemde değiştirmemiz gerekir.
8. sizlerden gelen bildirimler veya bizim kontrollerimizde ortaya çıkan bu problemi gidermek için kodlarımızı düzeltip her hafta güncelleme veriyoruz. Uygulamanın eski sürümlerinin kullanılmasına bu sebepten dolayı izin vermiyoruz.