"Medya Bulunamadı" bildirimi hakkında.

Cevapla
Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
Mesajlar: 1769
Kayıt: Prş Şub 13, 2020 8:24 pm
4
Teşekkür etti: 2369 kez
Teşekkür edildi: 2616 kez

"Medya Bulunamadı" bildirimi hakkında.

Mesaj gönderen tengildet »

Biliyorsunuz biz seyirTURK olarak medyaları bir sunucuya yükleyip bunları sizlerle paylaşmıyoruz, eğer bu şekilde olsaydı bulunamayan her medyanın yenisini sunucuya yükleyip sorunu çözebilirdik.
Ancak durum böyle değil,

seyirTURK'ü bir tarayıcı olarak düşünmeniz sistemi anlamanıza daha rahat yardımcı olacaktır, yani seyirTURK bir Chrome bir Edge gibi internet tarayıcısıdır ancak özel bir tarayıcıdır ve sadece bizlerin belirlediği kaynak siteleri (Kaynak site bize ait değil ve başkaları tarafından hazırlanıyor.) tarıyor ve onlarda bulunan linkleri her gün otomatik olarak alıyor ve bu linklere ait medyaların verilerini de başka sitelerden toplayarak size güzel bir ara yüzle sunuyor.

Peki "Medya Bulunamadı" nedir?

1. Kaynak site bir medyayı kaldırırsa,
2. Kaynak sitedeki link kırılırsa yani kaynak sitenin yüklediği video sunucusunda bir sebepten dolayı video silinirse,
3. Sizin internete bağlanmak için aldığınız IP adresi o siteye bağlanamıyorsa,
4. Bulunduğunuz ülkeden o siteye erişim yoksa,
5. Kaynak sitede bakım varsa veya geçici olarak çalışmıyorsa,
6. Kaynak site adres değiştirdiyse,
7. Kaynak site medya link adreslerini değiştirirse,
8. Kaynak sitenin kod değiştirmesi sonucu seyirTURK o siteyi okuyamıyorsa,


Çözümler neler:
1 ve 2 numaralı sorun için sizin veya bizim yapabileceğimiz bir şey yok, kaynak site o medyaya yeni link eklerse sorun düzelir.
3 numaralı sorun için modeminizin fişini çekip bir süre beklemeniz ve yeniden takmanız yeni bir IP almanızı sağlayabilir ve bu ip ile kaynak siteye rahat ulaşabilirsiniz.
4 numaralı sorun için VPN kullanabilirsiniz.
5 numaralı sorun için beklemekten başka çözüm yok maalesef.
6 numaralı sorun için her gün iki kez adresler kontrol edilmekte ve düzeltilmekte ancak bu iki kontrol arasında maalesef yapacak bir şey yok.
7 numaralı sorun için ya bizlerin rastgele bu sorunla karşılaşmamız yada sizlerden gelen bildirimlerle farkına vararak adresleri sistemde değiştirmemiz gerekir.
8 numaralı sorun için, sizlerden gelen bildirimler veya bizim kontrollerimizde ortaya çıkan bu tip problemleri gidermek için kodlarımızı zaman zaman düzeltiyoruz.

Ayrıca şunu da belirtelim: Kaynak sitelerde bulunan alt kaynakların tümü seyirTURK te olmayabilir, bazı alt kaynaklar seyirTURK e uygun değildir.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
homersdeşarjbiraliMersisflypageSerkanice
Değerlendirme: 9.09%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Cevapla